Zabierz swoje ulubione smaki do domu

Delikatesy Włoskie online

letnie trufle

Sortowanie: Domyślne
Domyślne
Wg popularności
Od najtańszych
Od najdroższych
Od najnowszych
    Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Letnie trufle to grzyby jadalne z rodzaju Tuber. Dojrzewają latem, stąd ich nazwa. Mają mniej intensywny zapach i smak niż czarne trufle zimowe, ale nadal są cenionym składnikiem kuchni.

 

Wygląd: Letnie trufle mają nieregularny kształt i bulwiastą postać. Ich powierzchnia jest pokryta brodawkami, a kolor może wahać się od jasnobrązowego do czarnego. Miąższ jest kremowy z wyraźnymi żyłkami.

Występowanie: Letnie trufle rosną w lasach liściastych i iglastych w strefie umiarkowanej. Najczęściej spotyka się je w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Zastosowanie: Letnie trufle można jeść na surowo, po ugotowaniu lub suszeniu. Świetnie nadają się do potraw z makaronu, risotto, jajek i mięs. Można je również wykorzystać do przygotowania sosów, kremów i zup.

Wartości odżywcze: Letnie trufle są bogate w witaminy i minerały, w tym witaminę C, potas i magnez. Zawierają również błonnik i antyoksydanty.

Cena: Letnie trufle są droższe niż inne grzyby, ale tańsze niż czarne trufle zimowe. Cena może się wahać w zależności od wielkości, jakości i miejsca pochodzenia.

Jeśli chcesz kupić letnie trufle, najlepiej szukać ich na lokalnych targach lub w sklepach z delikatesami.

Oto kilka wskazówek, jak przechowywać letnie trufle:

  • Trzymaj trufle w lodówce w szczelnym pojemniku.
  • Zużyj trufle w ciągu kilku dni od zakupu.
  • Możesz również zamrozić trufle, ale przed jedzeniem należy je rozmrozić w lodówce.

Letnie trufle to wyjątkowy i pyszny składnik, który może wzbogacić smak wielu potraw.