Zabierz swoje ulubione smaki do domu

Delikatesy Włoskie online

mąka pszenna

Sortowanie: Domyślne
Domyślne
Wg popularności
Od najtańszych
Od najdroższych
Od najnowszych
    Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Mąka pszenna to rodzaj mąki wytwarzanej z pszenicy. Jest to podstawowy składnik wielu potraw, w tym chleba, ciast i makaronów.

Mąka pszenna powstaje w procesie mielenia ziaren pszenicy na drobny proszek. Rodzaj mąki pszennej zależy od rodzaju użytej pszenicy oraz od tego, jak drobno zmielone jest ziarno.

Do najpopularniejszych rodzajów mąki pszennej należą:

  • Mąka uniwersalna: Mąka uniwersalna to rodzaj mąki pszennej, która jest wytwarzana z mieszanki pszenicy twardej i miękkiej. Ma średnią zawartość glutenu i jest używana do wielu różnych wypieków, w tym chleba, ciast i ciasteczek.
  • Mąka chlebowa: Mąka chlebowa to rodzaj mąki pszennej, która jest wytwarzana z pszenicy twardej. Ma wysoką zawartość glutenu i jest idealna do wypieku chleba, ponieważ nadaje ciastu silną strukturę.
  • Mąka cukiernicza: Mąka cukiernicza to rodzaj mąki pszennej, która jest wytwarzana z pszenicy miękkiej. Ma niską zawartość glutenu i jest idealna do wypieku ciast i ciasteczek, ponieważ nadaje im lekką i delikatną konsystencję.
  • Mąka pełnoziarnista: Mąka pełnoziarnista to rodzaj mąki pszennej, która jest wytwarzana z całych ziaren pszenicy. Zawiera otręby, zarodek i bielmo i jest bogata w błonnik i składniki odżywcze.

Mąka pszenna jest dobrym źródłem węglowodanów, białka i błonnika. Jest również wzbogacana o żelazo i kwas foliowy.

Mąka pszenna może być przechowywana w spiżarni lub szafce przez okres do 1 roku. Należy przechowywać w szczelnym pojemniku, aby zapobiec zanieczyszczeniu i zepsuciu.