Zabierz swoje ulubione smaki do domu

Delikatesy Włoskie online

oliwy

Sortowanie: Domyślne
Domyślne
Wg popularności
Od najtańszych
Od najdroższych
Od najnowszych
 • Oliwa z Oliwek - Sklep Włoski - Parma Mia

  50

  OLIWA Z OLIWEK NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA 0,5L

 • Salvadori Oliwa z Oliwek z Pierwszego Tłoczenia - tłoczona na zimno, bogata w witaminy, idealna do sałatek, sosów, pieczenia i smażenia.

  16

  SALVADORI OLIWA Z OLIWEK Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA 250ml

 • Oliwa Niefiltrowana Extra Vergine (0,5l) Frantoi - bogata w antyoksydanty, witaminy i kwasy tłuszczowe. Idealna do sałatek, sosów, marynat!

  68

  OLIWA NIEFILTROWANA EXTRA VERGINE 0,5L FRANTOI

 • Oliwa Włoska Extra Vergine (0,5l) - zrównoważona pikantność i goryczka. Delikatna owocowa nuta. Idealna do sałatek!

  58

  OLIWA WŁOSKA EXTRA VERGINE 0,5L FRANTOI 100%

 • Oliwa Extravergine Di Oliva Bottiglia (500ml) - oliwa extravergine z nutą szałwii, rukoli i pomidora. Idealna do sałatek, makaronów i pizzy.

  64

  OLIWA EXTRAVERGINE DI OLIVA BOTTIGLIA 500ML

 • oliwa nie filtrowana

  47.00

  OLIWA NIE FILTROWANA REDPRO 0,25L

Oliwy z oliwek to tłuszcz wytłaczany z oliwek, owoców drzewa oliwnego. Jest to podstawowy element kuchni śródziemnomorskiej i jest używany od tysięcy lat.

Oliwa z oliwek jest dobrym źródłem tłuszczów nienasyconych, które są zdrowe dla serca. Zawiera również witaminę E i antyoksydanty.

Oliwa z oliwek może być używana do różnych celów kulinarnych, w tym do smażenia, pieczenia i dressingów do sałatek. Można go również stosować do pielęgnacji skóry i włosów.

Istnieje kilka różnych rodzajów oliwy z oliwek, w tym:

 • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia: Jest to najwyższej jakości oliwa z oliwek. Wyprodukowano go wyłącznie za pomocą metod mechanicznych i jest wolny od odczynników chemicznych.
 • Oliwa z oliwek: Jest to mieszanka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia i rafinowanej oliwy z oliwek. Jest lżejszy w smaku i ma niższy punkt dymienia niż oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.
 • Rafinowana oliwa z oliwek: Ta oliwa została poddana obróbce chemicznej w celu usunięcia zapachu i smaku. Ma wysoką temperaturę dymienia i nadaje się do smażenia.
 • Oliwa z wytłoczyn: Ta oliwa jest wytwarzana z pozostałości oliwek po wyprodukowaniu oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Jest to najniższej jakości oliwa z oliwek i ma silny smak.

Wybierając oliwę z oliwek, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jej zastosowanie. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest najlepszym wyborem do dressingów do sałatek i innych zastosowań na zimno. Oliwa z oliwek i rafinowana oliwa z oliwek są lepszym wyborem do smażenia.

Oliwa z oliwek to zdrowy i wszechstronny składnik, którego można używać na wiele różnych sposobów. To świetny dodatek do każdej kuchni.