Zabierz swoje ulubione smaki do domu

Delikatesy Włoskie online

papryka włoska

Sortowanie: Domyślne
Domyślne
Wg popularności
Od najtańszych
Od najdroższych
Od najnowszych
    Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Papryka włoska to odmiana papryki słodkiej, która pochodzi z Włoch. Jest długa i wąska, z lekko spiczastym końcem. Ma cienką skórkę i słodki, łagodny smak. Papryka włoska jest dostępna w różnych kolorach, w tym zielonym, czerwonym, żółtym i pomarańczowym.

Papryka włoska jest dobrym źródłem witaminy C, witaminy A i błonnika. Jest również niskokaloryczna i niskotłuszczowa.

Paprykę włoską można jeść na surowo, gotować lub piec. Jest popularnym składnikiem wielu potraw, w tym sałatek, makaronów i pizzy. Paprykę włoską można również wykorzystać do zrobienia sosu paprykowego i dipu paprykowego.

Oto kilka korzyści zdrowotnych papryki włoskiej:

  • Witamina C: Papryka włoska jest dobrym źródłem witaminy C. Witamina C jest antyoksydantem, który pomaga chronić komórki przed uszkodzeniem.
  • Witamina A: Papryka włoska jest również dobrym źródłem witaminy A. Witamina A jest ważna dla zdrowia oczu, skóry i układu odpornościowego.
  • Błonnik: Papryka włoska jest dobrym źródłem błonnika. Błonnik pomaga utrzymać zdrowie układu pokarmowego i może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu.

Papryka włoska to zdrowe i wszechstronne warzywo, którym można się cieszyć na wiele różnych sposobów. Stanowi dobry dodatek do każdej diety.

Oto kilka zdjęć papryki włoskiej: