Zabierz swoje ulubione smaki do domu

Delikatesy Włoskie online

pomidor

Sortowanie: Domyślne
Domyślne
Wg popularności
Od najtańszych
Od najdroższych
Od najnowszych
    Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pomidor to owoc, który jest powszechnie używany jako warzywo. Jest bogatym źródłem witaminy C, potasu i błonnika. Pomidory są dobrym źródłem likopenu, przeciwutleniacza, który może pomóc chronić przed niektórymi rodzajami raka.

 

Pomidory pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej. Zostały po raz pierwszy sprowadzone do Europy w XVI wieku i szybko stały się popularnym składnikiem kuchni europejskiej. Pomidory są teraz uprawiane na całym świecie i są używane w wielu różnych potrawach.

Pomidory są dostępne w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Najpopularniejszym typem pomidora jest pomidor czerwony, ale istnieją również pomidory żółte, pomarańczowe, zielone i czarne. Pomidory mogą być okrągłe, owalne lub podłużne.

Pomidory można jeść na surowo, gotowane lub przetworzone. Są popularnym składnikiem sałatek, kanapek, sosów, zup i gulaszu. Pomidory można również wykorzystać do przygotowania pizzy, sosu do spaghetti i keczupu.

Pomidory są zdrowym i wszechstronnym składnikiem, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Są dobrym źródłem witamin, minerałów i błonnika. Pomidory mogą być częścią zdrowej diety.